Komentarze i oceny [15]
znajdz produkt
 
SŁUCHAWKI
HI-FI
SŁUCHAWKI
PRZENOŚNE
MIKROFONY
PRZEWODOWE
MIKROFONY
BEZPRZEWODOWE
AKCESORIA
.::  START  :: PROMOCJE ::   ::   ::   ::   ::   :: NASI
PARTNERZY
 :: KONTAKT ::.


Pasmo przenoszenia

Mikrofony są w użyciu gdziekolwiek istnieje potrzeba wzmocnienia głosu ludzkiego lub dźwięku instrumentu na scenie, w sali odsłuchowej lub w studio nagraniowym. Mikrofony można podzielić według trzech podstawowych kryteriów: typu przetwornika, charakterystyki kierunkowej oraz charakterystyki przenoszenia (częstotliwościowej).
Opis ze strony www.shure.waw.pl
Charakterystyka przenoszenia definiuje wyjściowy poziom lub czułość mikrofonu w funkcji częstotliwości. Generalnie wyróżnia się dwa rodzaje charakterystyk przenoszenia tj płaską i zoptymalizowaną lub "podbitą".
Opis ze strony www.shure.waw.pl
PŁASKA CHARAKTERYSTYKA PRZENOSZENIA

Mikrofony o płaskiej charakterystyce przenoszenia charakteryzują się zbliżonym poziomem wejściowym w funkcji częstotliwości. Znajdują one zastosowanie w zastosowaniach wymagających wiernej reprodukcji wokalu bez dodatkowych "zabarwień" i korekcji np do nagrywania dźwięku w studio itd.

CHARAKTERYSTYKA ZOPTYMALIZOWANA (PODBITA)

Charakterystyka zoptymalizowana stosowana jest w celu wzmocnienia źródła dźwięku w pewnych zastosowaniach, np do podkreślenia wokali w zakresie 2-8 kHz na scenie podczas koncertu na żywo.